Apie įvadines savaites (1)

Nors paskaitos prasidėjo tik sausio 16 d., jau nuo 8 d. turėjom dvi įvadines savaites – kick off weeks. Beveik kiekvieną dieną vyko įvairiausi renginiai, vakarėliai, kurių dauguma buvo organizuojama studentų asociacijos arba mūsų fadderių. Tiesa, įdomu, jog mūsų fakulteto (JIBS) studentų asociacijos komiteto pavadinimas yra Sexkreation. :)

Pačią pirmąją dieną, po įvadinių paskaitų turėjom eiti į lauką ir žaisti winter games. Bet kadangi sniego nebuvo nė kruopelytės, atsakinėjom į klausimus apie Švediją, o paskui darėm tokias nesąmones kaip “kuri grupė atliks užduotį greičiausiai”. Kai sušalom, ėjom į universitetą žaisti susipažinimo žaidimų. Labai stengiausi įsiminti daugelio vardus ir galiu pasakyti, kad man pavyko. Už tai beveik nežinau jokių vardų iš kitų grupių, nes dabar, po dviejų savaičių, jau net nepatogu klausti to. :D O vakare turėjom vakarėlį sockertoppen. Beje, geriausias dalykas vakarėliuose – boombox – grotuvas ant ratukų kaip lagaminas, prie kurio prisijungia ipodas.

PhotobucketNėra patogesnio būdo visur su savim turėti lengvai transportuojamą muzikos grotuvą. :)

Antradienį po įvadinių paskaitų buvo suplanuotas filmų vakaras. Jis vyksta kiekvieną savaitę School of Education and Communication, kadangi jie turi labai didelę salę su visa reikiama įranga. Tiesa, niekas nežinojo koks filmas bus rodomas. O tai buvo Let The Right One In – švediškas filmas apie vampyrę mergaitę. Aš jau buvau mačius, bet pasilikau pažiūrėt antrą kartą. O kiti buvo sutraumuoti, išgąsdinti, arba prajuokinti. Po to fadderiai vis atsiprašinėjo kad visiems teko žiūrėti tokį filmą. :)

Trečiadienį nieko ypatingo neveikėm. Teko keltis anksti ryte, kad susirinktume patvirtinti savo pasirinktų dalykų, o po to klausėm paskaitos apie IT services ir kaip naudotis universiteto paskyrom ar šiaip tokiais dalykais kaip printeriai ar panašiai. Buvo taip nuobodu, kad į galą beveik užmigau. Užtai vakare viename iš universiteto pastatų – Student House Books and Coffee – buvo Quiz Night, panašiai kaip mūsų protų mūšis. Bet kadangi tai buvo pirma šių mokslo metų savaitė, tai turėjom sutrumpintą variantą. Tema buvo filmai-serialai, tad žinojau beveik viską, kadangi beveik visi klausimai buvo itin legvi, pvz. kaip vadinasi naujausia X-Men dalis arba kokiame garsiame seriale vaidina Jason Seagel. Bet vis tiek nelaimėjom, nes viena komanda sugebėjo atsakyt į visus 16 klausimų, kai mes nežinojom dviejų. Po to dauguma studentų patraukė į Vilhemsro bendrabutį, kur turėjo vykti dar vienas vakarėlis. Buvo smagu, tik kadangi Švedijoj daug taisyklių ir visi jų laikosi, po vienuoliktos valandos atėjo apsauginis ir paprašė per pusvalandį visų, kurie čia negyvena, išeiti. Deja, paskutinis autobusas turėjo atvažiuoti gerokai vėliau, tad apie šimtas žmonių stovėjo apie pusvalandį stotelėj ir baiginėjo savo gėrimus ir bandė sustabdyti pravažiuojančias mašinas. :D Ir įsivaizduokit kaip toks tuntas tilpo į vieną įprasto dydžio autobusą. :)

Ketvirtadienį teko iškęsti dar keletą neįdomių paskaitų. Vieną iš jų vedė policininkas, kuris supažindino kokios baudos gresia už gatvių šiukšlinimą, šlapinimąsi viešoj vietoj ir kad naktis areštinėj nieko nekainuoja, bet kambariokai gali būti ne patys mieliausi. :D Po to sekė rektoriaus pasveikinimas, bet aš nuvariau namo, nes norėjau papietauti, o ne užmigti auditorijoj. Iškart po to sekė bus tour, kuris buvo visai įdomus. Universitetas užsakė kelis autobusus su gidais, kurie vežiojo mus po visą miestą, įskaitant ir Huskvarna ir pasakojo kas kur randasi, kokios butų kainos ar šiaip kokius įdomesnius faktus. Ir nors buvom sustoję tik vieną kartą pažiūrėti miesto panoramos nuo kalno, tada pasigailėjau kad nepasiėmiau fotiko. Vakare ėjom į pub crawl, tačiau dalis mūsų aplankė tik tris barus, o mūsų grupė išvis tik du. :D Bet barai gražūs čia, ne tokie kaip Kaune (net palyginus su Republic), o kainos aišku irgi atitinkamos.

Penktadienį turėjo būti viena iš svarbiausių įvadinių paskaitų – kaip rašyti rašto darbus. Bet dėstytojas pusę laiko šiaip šnekėjo apie beleką ir nepasakė nieko svarbaus, nebent tai kaip cituoti šaltinius ir kad cituoti reikia kuo mažiau. Tiesa, jau prieš tai gavom nemažai medžiagos ką daryti ir ko ne. Pvz. instruktažas kaip rašyti egzaminą ir neplagijuoti kitų rašto darbų užima septynis puslapius. :) Viena įdomesnių paskaitų buvo kaip išgyventi už savo komforto zonos svetimoje šalyje. Davė daug patarimų, kadangi su švedais nėra taip lengva susibendrauti kaip su pietų šalių gyventojais. Bus apie tai atskiras įrašas manau. :D Kadangi vakare nebuvo suplanuota jokio renginio, mūsų grupelė pasidarė meksikietiškos virtuvės vakarą su guacamole, nachos ir tikra tekila iš Meksikos.

Photobucket

Guacamole. Sutrinta naudojant aliejaus buteliuką.

Po vakarienės ėjom ieškoti common room (net nežinau kaip lietuviškai verčiasi), kadangi girdėjom kad toks egzistuoja, bet nežinojom kur. Pasirodo common room yra kiekviename pastate, bet nėra pasiekiamas per šonines pastato laiptines. Common room – duag kambarių, skirtų laisvalaikiui. Viename yra bėgimo takeliai, kitam stalo tenisas, dar kitam televizorius, taip pat virtuvė, tualetai, dušas – žodžiu, viskas ką ir šiaip turim, bet kadangi savo kambariuose negalima daryti vakarėlių, tai viskas persikelia čia arba į sockertoppen.

Savaitgaliui nebuvo numatyta jokių renginių, tai patys susiorganizavom pasivaikščiojimą po Huskvarną, kadangi per turą autobusais matėm neblogų vietų padaryti nuotraukas su miesto panoramom. Deja, važiuojant su autobusu tai atrodė lengviau nei yra iš tikrųjų, kai tenka lipti nemažą gabalą kelio, o ir vaizdas atsiskleidė ne toks įspūdingas kokio tikėjomės. :D

Photobucket

Huskvarnos pradžia ir Jonšiopingas tolumoje.

Kas mane labiausiai prajuokino, tai australas, kuris jautėsi nesaugiai vaikščiodamas be pagalio. Kadangi Australijoje daug gyvačių, iš kurių nemaža dalis yra nuodingos, protingiausia vaikščiojant gamtoje daužyti pagaliu žemę, kad atbaidytum gyvates. Dar juokiausi kai radom užšalusią balą ir pradaužę ledą, tas pats australas žiūrėjo į ledo gabalą ir pasakė “taip norėčiau jį palaižyti”. Kito pasakojimo pabaigoje bus video ką jis sugalvojo valgyti vakar.

Panašūs įrašai:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *