Apie žmones

Studentai

Prieš atvažiuodama, bijojau kad bus daug studentų iš šalių, kurios baigiasi skiemeniu “-nas”, t.y. Kazachstanas, Iranas ir pan. Bet  ši mano baimė neišsipildė. Šiaip mūsų chebra (t.y. kurie suvažiavom šiam semestrui) LABAI international. Iš visų žemynų privažiavę, europiečių kiek mažiau nei pusė. Bene daugiausiai suvažiavę iš Kanados, Meksikos, Kinijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Bent po du žmones yra iš Rusijos, JAV, Australijos, Turkijos, Nyderlandų, ir Lietuvos – esam trise. Ir dar vienetai iš visur kitur, net Malio arba Brazilijos.

Photobucket

Važiuojam iš vakarėlio Vilhelmsro rajone su paskutiniu autobusu, kuris buvo toks pilnas, kad siūliau kam nors crowdsurfint. Iš kairės: meksikietis Carlos, olandė Simone, vokietis Colin ir australas Liam.

Dar bijojau kad žmonių grupelės savaime pasiskirstys, kaip dažnai būna kad anglakalbiai būna kartu, tas pats su rusakalbiais, ispanakalbiais (? :D) ir panašiai. Bet beveik visi suvažiavo be draugų, nieko nepažinodami ir į grupeles susimetė tik kiniečiai ir kai kurios meksikietės. Gal taip nutiko dėl to, kad visą mūsų srautą paskirstė į tris grupes – Aladinus, Pokahontas ir Robin hudus (maniškė ^^) ir pagrinde būnam tose grupėse, kartu partinam ir panašiai. Pvz. aš geriausiai sutariu su meksikiečiais (ypač Carlos iš praeito įrašo), australu su kuriuo iš anksto nesusitarę visada pataikom įsėsti į tą patį autobusą (ir bandau nesijuokti iš jo kaimietiško akcento), šveicare, prancūze (gyvenam su jais tam pačiam rajone). Dar nemažai bendrauju su vokiečiais, kanadiečiais ir keliom amerikietėm, nes randam daug ko bendro, ypač kai visai to nesitiki. Pvz. einam į univerą ir Maia (iš JAV) sako mums: “man visą dieną galvoj skamba tokia daina… neprisimenu grupės, gal žinot? Ten kur dainuoja “Pumped up kicks”?”.

Photobucket

Ir dar labai lengva pradėt pokalbį su kuo nors paklausiant ar žiūri How I Met Your Mother. :)

Man asmeniškai labai juokinga, kad dauguma žmonių atvažiavo pusmečiui į Švediją tam, kad pamatytų tikrą žiemą. Kalbu apie afrikiečius, meksikiečius ir australus. Nors man jie neatrodo ypač pasiruošę žiemai (su pavasarinėm striukytėm ir be kepurių ar šalikų), bet labai džiaugėsi kai pirmąsyk iškrito sniegas. T.y. PIRMĄSYK JŲ GYVENIME. :D Su australu Liam net buvo bajeris, kai ėjom į univerą ir snigo didelėm snaigėm, bet buvo pliusinė temperatūra, tai viskas iškart ištirpo. Ir jis ištiesia ranką, ją apsninga ir tada jis žiūri į tas snaiges ir manęs klausia – “Aš nesuprantu koks čia oras. Ar skaitosi kad dabar sninga ar ne?”. Iš pradžių net nesupratau kas čia per durnas klausimas, bet pasirodo ne jam vienam sunku buvo suvokti ar mes tai laikom sniegu, nes to paties paklausė ir Carlos iš Meksikos. :D Ir dar, kai važiavom per miestą ir pamačiau vaiką, kuris iš sniego likučių stato senį besmegenį, parodžiau tai Liamui ir jis sako: “Aš kaip koks vaikas laukiu sniego, noriu statyt besmegenius, mėtytis gniūžtėm ir daryt sniego angelus.”

Dar labai keista kai kalbi su kuo nors ir paaiškėja kad jis turi lėktuvo bilietus į Lietuvą (arba galvoja ten vykti) ir klausia ar verta ten vykti. Kartais net nežinau ką pasakyti, kad neišgirčiau pernelyg ir ten nuvažiavęs žmogus nenusiviltų. Ir aišku, visi kviečia aplankyti savas šalis.

Studentų asociacija

Photobucket

Daugumą renginių organizuoja ir apskritai mumis rūpinasi studentų asociacija. Kiekvienai grupelei paskirsti tam tikri žmonės, kurie vadinasi Fadders (tėvai). Juos atpažįstam iš žalių (kitų fakultetų spalva kitokia) kombinezonų su daug antsiuvų.

Photobucket

Kadangi mūsų grupelė vadinasi Robin Hoods, tai mūsiškiai yra su atitinkama atributika.

Apie tuos kombinezonus (overalls). Jų negalima skalbti, arba tai galima daryti tik jų nenusiimant, t.y. pvz duše. :D Daug kas mėgsta užsirašyti/prisisiūti savo vardus ant klešnių. Ir svarbiausias dalykas yra aišku tie antsiuvai. Nors juos galima prisisiūti bet kokius ir bet kada, bet dauguma juos gauna per visokius renginius. Pvz. antradienį bus Caps klube Akademien ir kiekvienas atėjęs gaus antsiuvą.
Photobucket

Dar įdomus dalykas, kad per kiekvieną renginį pora fadderių turi nešioti geltonas maikes, kurios reiškia, kad tas žmogus visą vakarą bus blaivas. Kad visada būtų asmuo, kuris prižiūri kad jei nutiktų kokia nelaimė ar panašiai. Kiekvieną kartą vis kiti žmonės turi nešioti geltonus marškinėlius. Ir apskritai visi fadderiai yra atsakingi už mus (exchange students), nes jeigu pvz. kas nors iš mūsų girtas bandytų vienas grįžti pėškom namo ir jam kas nors nutiktų, fadderiai gautų pylos iš universiteto, bent jau patys taip sakė. :) Ir iš tikrųjų matos, kad rūpinasi, jau buvo kanadietis, kuriam reikėjo prasivaikščioti.

Fadderiai, ypač merginos, labai apgailestauja jei kas nors nepavyksta kaip planuota. Pvz. per movie night ėjom į universitetą žiūrėti filmo, bet niekas nežinojo kokį filmą mums ten paleis. Ir tai buvo Let The Right One In. Aš buvau viena iš nedaugelio mačiusių šį filmą, tai manęs nenustebino. O visi kiti išėjo sukrėsti, užsidepresavę, viena mergina išėjo iš salės po pirmos scenos kur žmogui perpjovė gerklę. :D Tai fadderiai labai atsiprašinėjo kad teko žiūrėti tokį filmą, kad jie nebuvo informuoti ir panašiai, ir kad kita savaitė (kai jau grynai jie, o ne kažkas kitas iš universiteto) organizuos likusius įvadinių savaičių renginius.

 

Panašūs įrašai:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *