Bubble tea Vilniuje ir apskritai

Labadiena sako jums Betmenas ir Robinas, jūsų dėmesiui – dar viena liūdesį kelianti istorija.

Gerai, kadangi mažai kas supranta kas ta burbulinė arbata yra, aš jum trumpai paaiškinsiu. Mano suvokimas kas yra bubble tea bus paremtas tuo, ką pasičepsėdama gėriau Amerikos Chinatown kvartaluose. Nu ir biškį wikipedia.

Bubble tea, dar vadinama boba (bet aš taip nevadinsiu, nes suprantate jog nekaip skamba) tai yra arbata, sumaišyta su vaisių sultimis (ar šiaip vaisių marmalais kažkokiais) arba pienu (dažniau milteliais). Kadangi šitas gėrimas kilęs iš Taivano, o ten vietiniams labai bezdasi nuo laktozės, dėl to ir deda tą pieno pakaitalą milteliais. Pagrindinis šito gėrimo kaifas yra tie burbuliukai – tapiocos perlai, kuriuos nuo dugno sužvejoji geriant arbatą su labai storu šiaudeliu. Jie sunkiai nupasakojamo skonio, tokie kaip guminukai, kurie iš išorės gan minkšti (kaip želė), bet viduj kitesni (kaip kokie haribo meškiukai), todėl labai smagiai kramtosi ir yra saldaus skonio (man primena gėles, nežinau kodėl). Yra ir daugiau variacijų šito gėrimo – vasarą įmaišo ledo, sirupo gali įpilt, nu vienu žodžiu, čia ne esmė. Esmė yra tie perlai!

Nu ir žodžiu, kaip Kaune yra su šituo reikalu, aš jau rašiau. Pasirodo, Vilniuje (Yogis, Trakų g. pradžioj) yra ne ką geriau. Nu ok, gal truputį geriau.

Pradėkim nuo to, kad pats gėrimas (ėmėm pienišką braškių ir pienišką mėlynių) labai jau feikinis. Nu tipo žinot, jei nusiperki braškių skonio kramtoškės, tai visai ne braškes jauti burnoj, o tokią nesąmonę, kuri neva braškių skonio. Nu tai va čia irgi taip buvo. Ugnės variantas su mėlynėm normalesnis buvo. Aš Amerikoj ragavau persikų, ananasų ir jazminų arbatos skonius (gal ir dar kažkokius, nepamenu), tai tikroviškesni tie gėrmai buvo. Bent jau ananansų tai net prisimenu kaip tos skaidulos man vėlėsi burnoj ir nederėjo su pienu.

Dabar dėl burbulų. Mano tapiocos perlai buvo beskonė tyžtant masė, kuri veliasi burnoje ir neprimena nieko valgomo. Nėra to faino kietesnio viduriuko, nėra nei saldumo, nei to “gėlių” prieskonio. Gal nuo šiltos arbatos patižo tie burbulai, bet bent jau skonis būtų buvęs normalus, tiksliau iš viso būtų buvęs koks nors skonis. Ugnės arbata buvo skanesnė, nes ji pasiėmė su vaisių sulčių burbuliukais (čia išvis variantas kurio Amerikoj ne tai kad neragavau, bet net nemačiau), tai jie visai nieko buvo, bent jau tos sultys šiek tiek tirštokos. Bet vis tiek – son, I am dissapoint.

Tapiocos perlai (tie juodi rausvam skysty) iš išvaizdos atrodė teisingai, bet iš skonio – liūdnai.

Ir vat toks vienas gėrimukas kainavo 9.5 Lt. Palyginimui, Amerikoj (priklausomai nuo valstijos, aišku) aš mokėdavau apie 2-3.5 $ už tokios pat talpos skanų gėrimą. Gaila, ten būdama nepadariau nuotraukų palyginimui.

Jei dar kur nors yra taškas, parduodantis bubble tea – plyz duokit žinią.

 

Panašūs įrašai:

3 thoughts on “Bubble tea Vilniuje ir apskritai”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *