Apie namus ir sockertoppen

Nebus čia ilgų įžangų, kas atėjo į šitą blogą, žino kas čia rašo ir apie ką.

Kai tik atvykau į Jončiopingą, pirmas mano punktas buvo student services. Kadangi skrydis buvo anksti ryte, buvau viena pirmųjų apskritai atvykusių į univerą šiam semestrui. Be manęs dar buvo keli kiniečiai, tačiau neilgai trukus, vos atsidarė accomodation office, prisirinko nemažai žmonių. Visiems davė raktus nuo naujųjų savo namų ir išvežiojo su mikroautobusais, kad nereiktų trenktis patiems.

Aplikuojant dėl bendrabučio reikėjo išsirinkti tris labiausiai patinkančius variantus. Apsidžiaugiau sužinojus kad gyvensiu Råslätt rajone, kadangi čia nors ir gana toli nuo univero, bet yra pigiausia ir gyvena daugiausiai studentų (tik užsieniečiai, švedams univeras neduoda bendrabučių).
Photobucket
Truputį panašu į šilainius – atokiau miesto centro, daug blokinių daugiabučių. Be bažnyčios, bibliotekos ir prekybos centro daugiau beveik nieko nėra. Mums, studentams, skirti du pastatai, bet kiekvieną laiptinę jie laiko atskiru pastatu. Pvz. mano namo numeris yra 88, taigi gyvenu gatvės aštuntos eilės paskutinėj laiptinėj. Lauksiu laiškų, atvirukų, maisto ar netgi svečių adresu Juste Trinkunaite, Kärrhöksgatan 88-18, Jönköping, Sweden.
Photobucket

Bute gyvena 2-4 žmonės, priklausomai nuo kambarių skaičiaus. Pas mane turėtų būti dvi kaimynės, bet kol kas vienas kambarys tuščias nes dėl nesusipratimo vieną rusaitę užregistravo dviejuose kambariuose ir ji gavo raktą nuo vieno kambario, o buvo pasiųsta į kitą. :D Taigi gyvenu su kine ir gailiuosi kad kol kas nieko neįkurdina mūsų bute, nes ta kinė visą dieną praleidžia su savo draugu ir neišlenda iš kambario, nebent darosi valgyt. Ir kai susitikam virtuvėj, būna labai awkward nes aš bandau užmegzti pokalbį o ji atsakinėja vienu žodžiu arba taip/ne. Tai po keleto dienų nustojau ją kalbinti, nors dabar kai retai būnu namie, išvis jos beveik nematau. Tik girdžiu kaip pvz. jos draugas dainuoja pagal kažkokias azijietiškas pop dainas.

  PhotobucketWelcome to my crib.

Tiesa, su tuo jos draugu buvo juokinga istorija. Kai tik aš atvykau į miestą ir įėjau į butą, kinė buvo išėjus. Pavalgiau, išsikroviau svarbiausius daiktus ir nuėjau į kitą pastatą kur buvo nemokamas internetas. Maniau kad greit grįšiu, tai nepalikau jokio raštelio kad atvykau ar panašiai. Bet grįžau vėliau nei planavau ir, įėjus į butą, girdžiu du balsus vonioj. Da hell, galvoju, iš kur bičas pas mergas namuose. Pasakiau maždaug “sveiki, čia nauja jūsų kaimynė”, tada truputį prasivėrė vonios durys, nutilo balsai ir durys vėl užsidarė. Buvo labai awkward, tai įlindau į savo kambarį ir pradėjau išsikraudinėt lagaminą. Tada kinė paslėpė savo vaikiną kambary, nubėgo į virtuvę, pradėjo viską tvarkyt, nes buvo palikus neplautų indų, daiktai buvo išmėtyti ant stalo, net lentynos neuždarytos. Kai viską sutvarkė, pasibeldė į mano duris, pasisveikino, sako “kai tu atėjai, aš persirenginėjau, tai nenorėjau išlįst iš vonios pasisveikint”. Manau būtų tą vaikiną ir toliau slėpus (mums negalima apnakvindint nieko svetimo), bet jau sekantį rytą tyliai išlindau iš kambario į virtuvę ir ten radau jį su pižama. Pasisveikinau, bandžiau kažką draugiškai pakalbint. Bet jis labai sutriko ir pasimetė, tik savo vardą pasakė ir pabėgo. :D

Pliusas, kad namuose pilna daiktų nuo senesnių gyventojų ir kinės turto. Jei būtų reikėję pirkt keptuves, puodus ir visokius kitus rakandus, manau misčiau tik sumuštiniais ir dribsniais su pienu. O dabar nesivaržau naudotis ir kinės užpirktais prieskoniais, cukrum, kečupu ir pan., nes vis tiek ji visko nesuvalgys. :D Sakė, dabar jos paskutiniai studijų metai, vasarį arba kovą grįžta į Kiniją. Minusas, kad ji turi keistų įpročių ir aš nedrįstu jos paprašyti elgtis normaliai. Tarkim ji VISADA ir VISUR palieka įjungtą šviesą. Ryte atsikėlus rasi šviesą vonioj, virtuvėj, virš kriauklės, virš orkaitės, vienu žodžiu – visur, tik ne mano kambary (ir koridoriuj, nes ten šviesa įsijugnia automatiškai nuo judesio). Iš pradžių aš išjunginėjau bent dalį šviesų prieš einant miegot, bet ryte iš paliktų šviesų matau ar kuris nors iš jų ėjo į tualetą arba atsigerti. Nesu tikra, bet berods už nuomą visad mokam tą pačią sumą, nepriklausomai nuo sunaudoto vandens/elektros/šilumos kiekio, tai dzin. Bet jei ne, tai imsiuos priemonių. :D Dar jinai debiliškai rūšiuoja šiukšles (apie tai bus atskiras įrašas), valgo pasenusį maistą ir gartraukis jai reikalingas tik tam, kad šviestų. O visa kita normaliai. Tik liūdna kartais namie, tikiuosi atkraustys trečią žmogelį pas mus.

Vienas geriausių dalykų čia gyvenant – namelis Sockertoppen (angl. sugar top), kur gali įeiti tik 80-100 namų gyventojai, t.y. tarptautiniai studentai.
Photobucket

Pirmas vaizdas, kurį pamatau išėjus iš savo laiptinės.

Photobucket
Photobucket

Čia turim stalo tenisą, stalo futbolą, biliardo stalą, sauną, namų kiną ir kavinę su apynormalėm kainom (t.y. 0,33l skardinė 3,5% alaus kainuoja 15 kronų). Ir nemokamą bevielį internetą, tai pirmom dienom daug laiko čia praleidau, nes užtruko kol pasijungiau internetą savo kambary.

PhotobucketPrie stalo pritvirtintas toks dėklas su pultais nuo namų kino. Ilgai žvengiau.

Čia turėjom ir savo pirmą vakarėlį. Net nežinojau kad toks buvo planuotas ir nustebau kaip greit viskas prasidėjo. Sėdėjau ant sofos feisbuke, šalia kažkas plepėjo. Vienas meksikietis (Carlos, su kuriuo po to daugiausiai ir bendrauju) pasiūlė alaus, paskui prie stalo prisėdo kelios panos su vyno buteliu, kažkas atsidarė džiną. Tada pradėjau šnekėt su Carlos ir staiga suplūdo kelios dešimtys žmonių, net ir tie, kurie gyvena kituose rajonuose. Atsimenu, kai skaičiau Martyno blogą apie gyvenimą Švedijoj tikėjaus tokio varianto, kad kiekvienas atsineš savo gėrimo butelį su savo vardu ir vienas pats tą butelį visą vakarą ir gers. Bet nė velnio, nebuvo tokių nesąmonių, visą vakarą mane vaišino visokiais gėrimais, įskaitant Jim Beam. :D Visą vakarą kartojau savo vardą ir kad esu iš Lietuvos, ir kad tai ne Estija ir ne Ukraina, ir kad mano vardas ne toks pat kaip Byberio. Taip po truputį prasidėjo erasmusų gyvenimas…

Panašūs įrašai:

3 thoughts on “Apie namus ir sockertoppen”

 1. Kaip gaila, kad neturi normalių kombariokų :/ O tą Anastasiją jau gal matei kažkur? Jei normali, gal pasikviesk pas save kambarin? :D Tas studentų namelis atrodo nesveikai awesome!! Ar jau suvažiavę visi studentai? Kiek jų bus? Any hot guys?:D Greičiau postink dar, žiauriai įdomu! Atvirutė is on the way :}

  1. Mačiau, jinai univere prisitatė kaip Nastia, tai nesupratau kad čia pati kuri turi gyventi su manim. Man ji tokia iš išvaizdos tipinė rusė, net nežinau gerai čia ar blogai. Net šukuosena tokia kaip kad mūsų mamos nešiojo :DD normali jinai, bet ne tokia su kuria norėčiau partint ar panašiai. Yra čia tų fainų žmonių, tik turėk laiko ir pinigų ką nors kartu veikti. :)
   Suvažiavę ne visi, pagrinde tik iš mūsų fako ir inžinieriai, nes kitiem introduction week prasideda savaite vėliau. Tai dar bus žmonių, bet kiek tai tikrai negaliu pasakyt. Vis tiek nemanau kad užbendrausim su likusiais, nes beveik visi renginiai daromi grupelėm, t.y. tiem robin hudams arba visam fakultetui. Yra pora hot guys, yra ir vienas gingeris. XD

 2. ai, ta kiniete tai lope. man ji jau nepatinka. naudok jos keciupa kiek tik imanoma daugiau!!! :D
  “kad mano vardas ne toks pat kaip Byberio” :DDDDDDDDD
  labai mielas ta namelis :} Po sio savaitgalio parasyk daaaaar :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *