Kas tas keipkodas ir šiaip

Pirmiausia geografiškai nupasakosiu vietą, kurioje gyvenu paskutinius kelis mėnesius. Jei įsivaizduojate kaip atrodo Amerika (šalis), tai jos viršutiniame dešiniame kampe yra regionas, kuris vadinasi New England, apimantis šešias valstijas. Viena iš jų – Masačiusetsas – rytuose turi iškyšulį (ar pusiasalį, nežinau kaip čia pavadint), kuris vadinasi Cape Cod. Panašiai kaip mūsų Kuršių Nerija su daug kurortinių miestelių. Taip ir čia tų miestelių yra, tik daugiau, ir jie didesni. Taip pat čia daug nuosavų namų, kurių savininkai dažniausiai yra gerai pasiturintys žmonės, dažniausiai šeimos ar senyvos poros. Taigi, viename iš tų kurortinių miestelių aš ir gyvenu – pietinėje Yarmouth dalyje, arba tiesiog South Yarmouth.

Prie Cape Cod priskiriamos ir dvi salos pietuose – Nantucket ir Martha’s Vineyard. Nors ten pabuvoti neteko, bet žmonės sako, kad ten labai gražu, gana prabangu (jau vien ten nusigaut reikia plaukt porą valandų keltu arba skrist lėktuvu) ir verta nuvykti.

Nors visas veiksmas vyksta vasarą, yra kas čia gyvena ir visus metus. Tačiau vasaros pradžioje čia buvo gana tuščia, įsivaizduoju kaip liūdnai čia turėtų būti žiemą. Didžiausias miestas Cape Code yra Hyannis, kuriame nuolat daug žmonių ir šurmulio. Ten daugiausiai barų, parduotuvių, klubų ir šiaip visko. Iki Hyannio nuvažiuoti dviračiu trunka apie pusvalandį.

Dviračiu todėl, kad jis čia yra pagrindinė transporto priemonė tokiem žmonėm kaip aš. Šiaip amerikiečiai visur ir visada važinėja mašinomis, o J1 vizos studentams toks dalykas per didelė prabanga. Pėškom neprivaikščiosi, nes atstumai pakankamai dideli, kad užknistų. Prisivaikščiojau kai dviratis buvo sugedęs ir neturėjau kada nuvažiuot susitaisyt… Beje, rugpjūčio vidury pradėjo masiškai mirdinėti lietuvių dviračiai, net pradėjom įtarinėti kad kažkas specialiai nuleidinėja padangas. Per savaitę buvo mirę kokie penki dviračiai, po to lėtesniais tempais vis vienas kitas nusmigdavo. Dabar tie, kas baigę darbus išvažiuoja keliauti arba namo, palieka savo dviračius kitiems, nes jau nebeapsimoka nei taisytis, nei naujo pirkti, kai tiek mažai laiko čia teliko.

Mano dviratukas

Į South Yarmouth, ir apskritai į Cape Codą, atvažiuoja žmonės iš Masačiusetso ir aplinkinių valstijų (Rhode Island, Connecticut, Vermont, New Hampshire), kurie nori ramiai paatostogauti prie vandenyno. Dažniausiai tai būna šeimos su vaikais ir į pensiją išėję pasiturintys žmonės. Daug kas čia važiuoja metai iš metų, net apsistoja tuose pačiuose viešbučiuose, mato kaip keičiasi restoranai, pats viešbutis, atsimena buvusius darbuotojus ir panašiai. Pasitaiko ir europiečių, dažniausiai vokiečių ir prancūzų, kartais kanadiečių.

Aš tai čia nevažiuočiau atostogaut. Nors pliusas tame, kad čia dažniausiai yra geras oras (mažai lietingų dienų ir apskritai visada karšta), bet daug pinigo čia palieki. Nepasakyčiau kad čia labai yra ką pamatyt ar paveikt, nors amerikiečiai moka daryti biznį ir siūlo visokias pramogas, kaip antai parasparnius, keliones pažiūrėti banginių ar apskritai varyt į patį Cape Codo galą, į gėjų miestelį Provincetown. Bet apie jį vėliau.

Panašūs įrašai:

1 thought on “Kas tas keipkodas ir šiaip”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *