Truestory.lt

Apie Kanadą

banff kalnai

Kanada yra didžiulė šalis – tiek savo gyventojų skaičiumi, tiek plotu, ir netgi savo kultūrine įvairove. Tai reiškia, jog daugelis dalykų, kad ir kas tai bebūtų, gali būti visiškai skirtingi, priklausomai nuo provincijos.

Kanadoje yra dešimt provincijų ir trys teritorijos – tai administraciniai vienetai, labiau panašūs į Amerikos valstijas, nei į skirtingas šalis ar regionus, kaip yra Lietuvoje. Visose provincijose kalbama ta pačia kalba – anglų (tik Kvebeke pirmoji kalba prancūzų), atsiskaitoma ta pačia valiuta, ir žmonės gyvena plius minus tokį patį gyvenimą. Na, gal išskyrus teritorijas šiaurinėje dalyje, kur gyvenimo sąlygos – itin ekstremalios.

Tačiau įstatymai, gamta, klimatas ir netgi žmonių mentalitetas provincijose gali būti labai skirtingi. Todėl pvz. žiema šiltame kalnuotame Vankuveryje bus šiek tiek kitokia, nei plokščioame saulėtame Saskatūne, kur temperatūra kasmet nukrenta žemiau -30C.

Šiame puslapyje pagrinde pasakosiu apie tai, koks gyvenimas yra Saskatūne ir kitose Saskačevano vietovėse. Čia gyvenu jau keletą metų ir stengiuosi kuo daugiau patirti autentiškų kanadietiškų dalykų. Todėl tikiuosi, kad mano istorijos gali būti įdomios ir gyvenantiems kitose Kanados vietose. Dauguma Kanados lietuvių gyvena Ontarijo provincijoje, ypač Toronte, taip pat Kalgaryje, Edmontone ir Vankuveryje, ir retas kuris aplanko Saskačevaną, kuris iš tikrųjų yra gana panašus į Lietuvą.

Tikiuosi, kad šis puslapis padės pažintį šį gražų pasaulio kraštą.

O kad būtų patogu skaityti, čia galite rasti visus įrašus apie Kanadą arba keliones Kanadoje.

Translate »