Truestory.lt

Apie Kanadą

Kanada yra didžiausia Šiaurės Amerikos šalis, gausi ne tik gamtos grožybėmis, bet ir tautų bei kultūrų įvairove.

Kanadoje yra dešimt provincijų ir trys teritorijos – tai administraciniai vienetai, labiau panašūs į Amerikos valstijas, nei į skirtingas šalis ar regionus, kaip yra Lietuvoje. Visose provincijose kalbama ta pačia kalba – anglų (tik Kvebeke pirmoji kalba prancūzų), atsiskaitoma ta pačia valiuta, ir žmonės gyvena plius minus tokį patį gyvenimą. Na, gal išskyrus teritorijas šiaurinėje dalyje, kur gyvenimo sąlygos – itin ekstremalios.

Tačiau įstatymai, gamta, klimatas ir netgi žmonių mentalitetas provincijose gali labai skirtis. Todėl pvz. žiema šiltame kalnuotame Vankuveryje bus šiek tiek šiltesnė ir lietingesnė, nei saulėtame Saskatūne, kur temperatūra kasmet nukrenta žemiau -30C.

Šiame puslapyje pasakosiu apie tai, koks gyvenimas yra Kanadoje, ypač Saskatūne ir visoje Saskačevano provincijoje. Čia gyvenu jau keletą metų ir stengiuosi kuo daugiau patirti autentiškų kanadietiškų dalykų. Todėl tikiuosi, kad mano istorijos gali būti įdomios ir gyvenantiems kitose Kanados vietose.

Dauguma Kanados lietuvių gyvena Ontarijo provincijoje, ypač Toronte, taip pat Kalgaryje, Edmontone ir Vankuveryje, ir retas kuris aplanko Saskačevaną, kuris iš tikrųjų yra gana panašus į Lietuvą. Todėl tikiuosi, kad galiu padėti pažintį šį gražų ir daugeliui nelankytą pasaulio kraštą.

O kad būtų patogu skaityti, čia galite rasti visus įrašus apie Kanadą arba keliones Kanadoje.

Translate »